HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Koniec  tradycyjnego okresu śpiewania kolęd w kętrzyńskiej Parafii św. Jerzego zwieńczył koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru pod kierunkiem organisty Jacka Kalaty. W bazylice zabrzmiało chóralne m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem”, ale też mniej znane kolędy, jak „O tej dobie” czy „Za gwiazdą” – kompozycja Jana Maklakiewicza.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Muzyczny ambasador Straży Granicznej wystąpił w Kętrzynie. Kętrzyński amfiteatr gościł Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego. Koncert odbył się z okazji 30- lecia powstania formacji Straży Granicznej. Repertuar patriotyczny podtrzymujący tradycje historyczne, ale też muzyka klasyczna, regionalna i rozrywkowa. W Kętrzynie owacjami przyjęta również muzyka filmowa m.in. z filmu „Rocky”, „Przygody Pana Michała”. „Czarne chmury” i „Jak rozpętałem II wojnę światową„. Podczas koncertu zaśpiewali soliści: Natalia Zabrzeska-Borowiec oraz Wacław Wacławiak.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Agnieszka Chylińska w Kętrzynie to niewątpliwie duże wydarzenie muzyczne w tym roku w naszym mieście. Fani artystki przybyli licznie wypełniając szczelnie nie tylko amfiteatr, ale też jego okolice. "Królowa łez" energetyczna, naturalna, wyluzowana i podczas całego koncertu w świetnym kontakcie z publicznością zawładnęła sercami Kętrzynian. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że i kochamy i ... lubimy Agnieszkę Chylińską. Więcej zdjęć - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1552411328165263&id=130037200402690

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Gwiazda disco polo zespół Akcent z jego niezwykle popularnym wokalistą Zenonem Martyniukiem gościł w kętrzyńskim amfiteatrze. Tłumy Kętrzynian i przyjezdnych oklaskiwały każdą z piosenek i wspólnym wykonaniem utworów dawały artyście jasny znak, że dobrze zna ich teksty. Zenon Martyniuk nie szczędził kętrzyńskiej publiczności miłych słów, a po występie na scenie, tuż przed nią spotkał się z fanami, rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Support przed koncertem: Adam Chrola i zespół Casanova. Więcej zdjęć na naszym facebookowym fanpage'u - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1595618347177894&id=130037200402690

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Polska ma Opole czyli swoją stolicę piosenki, a Powiat Kętrzyński ma Reszel, niewielkie warmińskie miasteczko, w którym rozśpiewanych ludzi nie brakuje, nie brakuje też okazji by mogli oni pokazać swoje muzyczne talenty. Jednym z takich przedsięwzięć jest Reszelski Festiwal Piosenki, w 2013 roku obchodzi on swoje 20 urodziny. 20 lat minęło, ale to nie tylko upływający czas sprawił, że Reszelanie świętują, że mogą cieszyć się jubileuszem, to przede wszystkim zaangażowanie wielu osób stało się prawdziwą siłą tego festiwalu. W tym roku, na 20 –lecie festiwalu na scenie zaprezentowało się 21 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 8-13 lat pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Weronika Majcher, a w kategorii 14-19 lat – Anita Łosińska. Najwyższe trofeum XX Reszelskiego Festiwalu Piosenki czyli Grand Prix zdobyła Karolina Michalak.

X

Right Click

No right click