HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Ulica Westerplatte 'Bis od 1 kwietnia br. w budowie - 14 marca podpisana została umowa na realizację nowej, największej w budżecie miasta na 2016 rok, kętrzyńskiej inwestycji. Wykonawcą będzie olsztyńska firma STRABAG Sp. z o.o., która wygrywając przetarg zaoferowała spośród dziesięciu innych firm najniższą kwotę czyli 5 845 618,35 zł. Kętrzyn uzyska na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 50% poniesionych nakładów. Dofinansowanie to pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Termin oddania do użytku nowej ulicy przewidziany jest wstępnie na 31 października br. Więcej informacji - https://www.facebook.com/Wolna-TV-130037200402690/

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Mazurskie Targi Sportów Wodnych już po raz siódmy przywiodły do giżyckiej Stanicy Wodnej Stranda miłośników spędzania czasu na wodzie. Jak zwykle było na czym zawiesić oko, przede wszystkim łodzie motorowe i jachty żaglowe, giełda używanego sprzętu i zupełne nówki, które niedawno opuściły stocznie, ogółem 160 jednostek pływających, 106 wystawców z całej Polski i około 4 tysiące odwiedzających. Nie da się przenieść doskonałej atmosfery targów używając taśmy filmowej, ale można pokusić się o to, by pokazać choć część atrakcji tegorocznego spotkania. Tak więc zaczynamy! Wkrótce II część reportażu.

 

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Pooglądać, przetestować, wszelkiego rodzaju jednostki pływające, te nowe, a nawet najnowsze - premiery, niedawno zbudowane i wyposażone, jak również te starsze, używane, sprzedać, kupić, również osprzęt do pływających jednostek i ten super nowoczesny i ten, którego już nie ma w produkcji, a wciąż dla wielu jest potrzebny, wreszcie potargować, bo przecież są to Mazurskie Targi Sportów Wodnych w giżyckim porcie Stranda nad jeziorem Kisjano. To była już VI edycja targów, podczas których pogoda nie szczędziła słońca i ciepła, a 92 wystawców nie szczędziło uczestnikom targów atrakcji, bo zaprezentowało, aż 160 jednostek pływających, o 35 więcej niż w V edycji. Zapraszamy na pierwszą część reportażu z targów.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Zapraszamy na drugą część reportażu z Mazurskich Targów Sportów Wodnych. Pooglądać, przetestować, wszelkiego rodzaju jednostki pływające, te nowe, a nawet najnowsze - premiery, niedawno zbudowane i wyposażone, jak również te starsze, używane, sprzedać, kupić, również osprzęt do pływających jednostek i ten super nowoczesny i ten, którego już nie ma w produkcji, a wciąż dla wielu jest potrzebny, wreszcie potargować, bo przecież są to Mazurskie Targi Sportów Wodnych w giżyckim porcie Stranda nad jeziorem Kisjano. To była już VI edycja targów, podczas których pogoda nie szczędziła słońca i ciepła, a 92 wystawców nie szczędziło uczestnikom targów atrakcji, bo zaprezentowało, aż 160 jednostek pływających, o 35 więcej niż w V edycji.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Piąte, jubileuszowe i przede wszystkim dotąd największe – Mazurskie Targi Sportów Wodnych w giżyckim porcie Stranda. Dwa dni oglądania i testowania przeróżnych jednostek pływających. Houseboaty, pływające domy, stają się coraz popularniejsze, dają możliwość uprawiana turystyki wodnej wspólnie z rodziną lub znajomymi. Barka Buster 800m spółki Pod Omegą to dość przestrzenny dom na wodzie, a konstrukcja została już doceniona nagrodami m.in. przez Żagle, które mianowały go jachtem roku 2012. Konstrukcje premierowe zachwycały i jakością i funkcjonalnością. Stocznia Northman chwaliła się Nexusem 850 – to również mieszkanko na wodzie. Nexus 850 zyskał uznanie publiczności targów i właśnie od niej otrzymał nagrodę w kategorii Houseboat 2012. Nagrodę jury targów w tej samej kategorii odebrała firma Rufi i jej Futura 860, jacht obok, którego nie można przejść obojętnie. Nautika 830 Delphii to też jacht i jednocześnie mieszkanie na wodzie, stocznia postanowiła sprostać oczekiwaniom klientów. Firma S-Yachts otrzymała główną nagrodę w kategorii jacht motorowy 2012 za jacht Subliner 640 Week, ale podczas targów wystawiała też wspaniałego Sundancera. Jachem żaglowym tych targów została Casa 33 DS., a jachtem czarterowym Antila 26 CC. Nowatorską, aczkolwiek już sprawdzoną konstrukcją chwaliła się w Giżycku firma H2O Cycle – jej rower wodny właśnie w kategorii Innowacje 2012 zdobył nagrodę główną. W kategorii jacht motorowy po nagrodę publiczności sięgnął Eskapade 600, a w kategorii jacht żaglowy, publiczności targów podobał się najbardziej Mellody 30.

X

Right Click

No right click