HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Najtrudniejsze obecnie polityczno – społeczne tematy poruszono podczas spotkania mieszkańców Kętrzyna z posłem Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofem Szczuckim. Bezprawne przejęcie Telewizji Polskiej przez obecny rząd, protesty rolników, sprawa przyjęcia przez Polskę uchodźców, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego czy już bardziej lokalnie budowa tłoczni oleju oraz modernizacja trasy kolejowej przebiegającej przez Kętrzyn – o tym dyskutowano z przedstawicielem Sejmu.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Rolnicy wciąż protestują, wyjeżdżają ciągnikami na ulice i drogi, blokują ruch, pokazują swoje niezadowolenie otwarcie i dosadnie brzmiącymi hasłami na banerach i maszynach rolniczych - krzyczą do rządzących. Protestują przeciw zielonej polityce Unii Europejskiej, która może doprowadzić do znaczącego ograniczenia europejskiej produkcji rolnej, protestują przeciw ciągłemu napływowi towarów z Ukrainy, ale też dlatego, że nie docenia się ich codziennego wysiłku.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

„Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?” A oni chcieli ujrzeć dziecię Boga. Wzięli złoto, mirrę i kadzidło. Kacper. Melchior i Baltazar - trzej królowie przybyli ze wschodu i złożyli swoje dary Jezusowi, nowonarodzonemu Bogu. W Kętrzynie, podobnie, jak w wielu miastach w całej Polsce, 6 stycznia ulicami przeszedł orszak tych trzech wędrowców – trzech króli.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Pokazali swoją siłę i jedność, a było ich naprawdę wielu. Rolnicy z powiatu kętrzyńskiego w formie protestu przejechali ulicami Kętrzyna. Rozpoczęli w samo południe i przez dwie godziny ich maszyny zajmowały kętrzyńskie ulice w różnych strefach miasta. Właśnie takim protestem pokazywali rządzącym, że nie podoba im się sposób traktowania ludzi pracujących na polskiej wsi, a przecież pracujących nie tylko dla siebie, ale dla polskiego, a nawet europejskiego społeczeństwa.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Zagospodarowanie terenu wokół miejskiego jeziorka, przebudowa ulicy Wiejskiej, Wileńskiej czy Pieniężnego, przebudowa ulicy Leśnej, wymiana nawierzchni z trawy syntetycznej na  boisku do piłki nożnej przy ulicy Kazimierza Wielkiego, remont Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z przyległą infrastrukturą oraz szereg mniejszych inwestycji m.in. oświetlenia miejskich terenów to propozycje inwestycyjne, które znalazły swoje miejsce w budżecie Kętrzyna na rok 2024.

Czytaj więcej...
X

Right Click

No right click