HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

2 miliony  kredytu zaplanowała kętrzyńska spółka "Komec" na wyremontowanie budynku po byłym „Ruchu” przy ulicy Dworcowej, 300 tysięcy złotych  ma pochodzić ze środków własnych. I choć radni miejscy wielokrotnie dopytywali burmistrza Kętrzyna Ryszarda Niedziółkę o przyszłość tej niedokończonej inwestycji, wyglądającej dobrze wyłącznie z zewnątrz, ten nie informował o zamierzeniach. Tymczasem modernizacja ruiny, kupionej od „Ruchu” jeszcze w kadencji burmistrza Krzysztofa Hećmana, właśnie staje się faktem. Rozstrzygnięte zostało postępowanie przetargowe, zgłosił się jeden oferent i wygrał. Firma z Reszla, bo to ona wykona modernizację, ma uporać się z remontem budynku do 22 czerwca 2022 r.

Czy "Komec" stać na ten kredyt? Czy nie porywa się na przedsięwzięcie, które przerasta możliwości spółki? Czy potrzebne jest to kredytowane inwestowanie? Jak "Komec" wykorzysta ten budynek po modernizacji?

Przypomnijmy, że na zakup tego budynku wydano już 900 tysięcy złotych, na jego pierwszą modernizację 1 200 000 zł, najprawdopodobniej w 2019 roku kolejne 550 tysięcy złotych, a w roku 2020 –110 tysięcy złotych. Sumując wydatki, już wydają się kolosalne, a przecież zlecono następne prace na 2 300 000 zł i co warto podkreślić nie są to pieniądze inwestowane w kętrzyńską sieć ciepłowniczą.

 

Galeria zdjęć:

Fot. Wiesław Zygmunt - Wolna TV

X

Right Click

No right click