HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Jak grom z jasnego nieba gruchnęła w Kętrzynie wieść, że burmistrz postanowił przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do nowej siedziby. Pewnie można by się było cieszyć z przeprowadzki, gdyby nie fakt, że MOPS ma już od kwietnia tego roku funkcjonować … uwaga! w jednej z części budynku kętrzyńskiego dworca (byłej siedzibie spółki KOMEC). Brzmi jak żart, a jednak nikomu do śmiechu nie jest. Taka instytucja, jak ośrodek pomocy społecznej wymaga odpowiednich warunków, zważywszy nie tylko na pracowników, ale również, a może przede wszystkim na mieszkańców Kętrzyna – interesantów, którym z pomocą służy instytucja. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że przetwarzanie wrażliwych danych wymaga szczególnej ochrony, a petenci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zwracają się do jego pracowników w szczególnych i  trudnych sytuacjach życiowych.

W obecnej siedzibie MOPS ma do dyspozycji ok. 500 m2, na dworcu jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma zajmować ok. 150 m2. Teraz dysponuje przestronnymi korytarzami i pokojami, w których interesanci mają zapewnione warunki do nieskrępowanej wypowiedzi i dyskrecji, tymczasem patrząc na nową planowaną siedzibę, trudno wyobrazić sobie komfort pracy ośrodka. Brak odpowiedniej liczby pomieszczeń ma podobno zostać zrekompensowany utworzeniem boksów dzielonych parawanami. I o ile powierzchnię użytkową można w ten sposób rozgraniczyć to jednak nadal będą to tylko peronowo – dworcowe warunki narażające interesantów MOPS-u na brak poufności w ich osobistych sprawach.

Burmistrz Ryszard Niedziółka na razie w tej sprawie milczy, radni miejscy usłyszeli tylko, że przeprowadzka jest analizowana, a zaraz po tym definitywne, że do końca marca MOPS ma się wyprowadzić z Pocztowej. O szczegóły próżno pytać. Cisza. I wyłącznie zakulisowe rozmowy i głosy mieszkańców Kętrzyna zaskoczonych i niezadowolonych pomysłem włodarzy. Oszczędności to słowo klucz. Jednak, jak nieoficjalnie dowiedziała się Wolna TV, w tej chwili MOPS płacił ok. 9 tys zł miesięcznie za wynajem pomieszczeń, a na dworcu ta kwota może wzrosnąć najprawdopodobniej nawet do 13 tys zł. za znacznie mniejszą zajmowaną powierzchnię.

 

Galeria zdjęć:

Fot. Wiesław Zygmunt - Wolna TV

 

X

Right Click

No right click