HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Podwyżki i niedopłaty, jednym słowem dodatkowe pieniądze, które trzeba wydać na mieszkanie. Opłaty za czynsz też nie stoją w miejscu, koszty wciąż wzrastają, a lokatorzy mieszkań zarządzanych przez Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego łapią się za głowy czytając kolejne wezwania do zapłaty. Centralne ogrzewanie już niebawem ma kosztować niemal sto procent więcej. Do tego niektórzy mieszkańcy zasobów KTBS-u otrzymali rachunki z niedopłatami za rok 2022r. sięgającymi nawet ponad 2 tys zł.

Jak na kętrzyńskie warunki nie są to faktury, które można spokojnie przyjąć, wielu rodzinom takie płatności spędzają sen z powiek. Czym spowodowane są aż tak wysokie podwyżki i niedopłaty? Radni miejscy Wioletta Czech i Czesław Ćwik dopytywali burmistrza Kętrzyna Ryszarda Niedziółkę na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej.

Na razie dokładnych odpowiedzi brak, podobno wkrótce ma być taniej jeśli chodzi o opłaty za centralne ogrzewanie, bo zmniejszyły się koszty zakupu węgla, a spółka KTBS zmniejszyła moc zamówieniową w miejskim KOMEC-u. Wysokie niedopłaty zostały rozłożone mieszkańcom na raty. Czy to jednak uspokoi lokatorów kętrzyńskich mieszkań? Jakie rozwiązania przyjąć na przyszłość, by koszty utrzymania nie biły drastycznie po kieszeni? Czekamy na odpowiedź od władz spółki KTBS.

X

Right Click

No right click