HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

„Pomagamy Ukrainie”. Tegoroczny ukraiński bal karnawałowy zorganizowany przez Kętrzyńskie Koło Związku Ukraińców w Polsce połączony był ze zbiórką pieniędzy na kolejną pomoc humanitarną dla kętrzyńskiego miasta partnerskiego Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie. Na tegorocznej  imprezie bawili się wspólnie Polacy i Ukraińcy, łączne ponad 400 osób.  Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjechali m. in.: z Gdańska, Olsztyna, Górowa Iławeckiego, Giżycka, Mrągowa i Węgorzewa, a do tańca zagrał  zespół „Chata wuja Bena” z Olsztyna.

Ze względu na toczącą się w Ukrainie wojnę  podczas balu przeprowadzono licytację wyrobów ukraińskiego rękodzielnictwa ludowego, voucherów i oprogramowania komputerowego. Wolontariusze pod kierownictwem koordynatora kętrzyńskiego Centrum Wolontariatu Janusza Mazurkiewicza sprzedawali ukraiński barszcz i pierogi. Kupujący byli niezwykle hojni, sama licytacja przyniosła kwotę 3.360 zł.

Pierwsze zabawy ukraińskie były organizowane w połowie lat sześćdziesiątych przez miejscowych działaczy Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W 1990 r. UTSK przekształciło się w Związek Ukraińców w Polsce. I to obecnie właśnie Kętrzyńskie Koło ZUwP kontynuuje tę tradycję.

 

Galeria zdjęć:

Fot. Wiesław Zygmunt - Wolna TV

 

 

 

 

 

 

 

X

Right Click

No right click