HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka kolejny raz nie otrzymał od radnych miejskich wotum zaufania. Wymagana bezwzględna większość przy podejmowaniu tej uchwały to jedenaście głosów „za”, tymczasem tych „za” było tylko 9, „przeciw” 10, dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

Swoją decyzję o nieudzieleniu włodarzowi wotum zaufania uzasadniali m.in. radna Wioletta Czech i radny Zbigniew Nowak, kreśląc  główne powody swojego niezadowolenia działaniem burmistrza czyli przede wszystkim brak odpowiedniego zaangażowania w sprawę roszczeń przedszkoli przynoszącą miastu ogromne wydatki, jak również obietnice nowych mieszkań z rządowego programu, które niestety nie zostały dotąd zrealizowane.

„Kiedy będzie Pan wręczał klucze do nowych mieszkań przy ulicy Jaśminowej?” i „Dlaczego przedstawicielem miasta Kętrzyn w Radzie Nadzorczej spółki mającej wybudować te mieszkania jest wójt gminy Wydminy?”- pytała radna Czech. Radny Nowak odniósł się nie tylko do planów budownictwa mieszkaniowego, ale też do zamierzeń inwestycyjnych: „Też jest klapa, 7% w budżecie to wydatki na inwestycje, co roku mniej”.

Głosów pochwalnych nie było, radni sprzyjający burmistrzowi, nie podjęli próby pokazania mocnych stron obecnego włodarza Kętrzyna, swoje zaufanie wyrazili wyłącznie głosowaniem.

X

Right Click

No right click